Southern Districts Rugby Club Official Page

Senior Club Australian Representatives to 2016

2013 - C. Feauai-Sautia
2011 – B. Robinson
2010 – A. Faingaa
S. Faingaa
V. Humphries
2008 – Q. Cooper
2001 – S. Kefu
1998 – T. Mandrusiak (Commonwealth Games)
1996 – M. Connors
T. Kefu
1995 – M. Foley
1994 – B. Robinson
A. Skeggs
1993 – B. A. Johnstone
B. P. Lea
1992 – T. Cooker
D. Smith
1991 – G. J . Morgan
1990 – S. Scott-Young
1989 – D. Crowley
T. Horan *
J. Little *
1988 – R. Lawton
R. Tombs
1987 – D. Codey *
1983 – T. Lawton
1978 – A. Slack *
1962 – A. Evans
1958 – G. McLean
1957 – B. Ford
1949 – T.N. Betts OAM
N. Cottrell*

*denotes captain

Senior Club Queensland Representatives to 2016

2012 – C. Feauai-Sautia
2013 – S. Denny
2011 – B. Robinson
2009 – S. Faingaa
A. Faingaa
J. Kennedy
2007 – B. Coutts
Q. Cooper
C. Fetoai
2005 – C. Northcott
2003 – J. Valentine
L. Doherty
1998 – T. Lough
S. Kefu
V. Humphries
B. Condon
1996 – S. Drahm
D. McInally
1995 – A. Blades
T. Boston
T. Kefu
T. Mandrusiak
G. Vassallo
1994 – M. Connors
B. Cannon
G. Brown
B. Lea
1993 – B. Robinson
G. Hislop
D. Emtage
1992 – T. Coker
B. Johnstone
A. Skeggs
D. Smith
1991 – M. Foley
I. Williams
1990 – B. Free
T. Horan
G. Morgan
S. Scott – Young
1989 – J. Little
F. Perrin
1988 – D. Cooper
R. Tombs
K. Wills
1987 – D. Codey
D. Crowley
A. Knox
S. Tait
1986 – R. Lawton
1984 – T. Lawton
1980 – S. Mafi
I. D. McIvor
1975 – G. Moloney
A. Slack
1972 – J. Hoyland
1963 – I. Kennedy
1962 – I. Thomas
1961 – M. Baker
R. Priebe
D. Watts
1960 – W. Kiernan
T. Caroline
G. Woods
1959 – A. Evans
T. Latukefu
A. Rissman
D. Worner
1958 – R. Cory
G. McLean
1957 – B. Ford
1956 – R. Cooper
R. Rex
1952 – J. Nickles
1951 – K. Betts
A. Morcombe
H. Southgate
1948 – T.N
. Betts OAM
N. Cottrell
A. Livermore
W. McGovern

Junior Club Representatives to 2016

Andrew Slack
Brendan Cannon
Cameron Lillicrap
Damien Smith
Dan Crowley
David Croft
Mark Connors
Nick Stiles
Peter Slattery
Quade Cooper
Rob Lawton
Steve Kefu
Tom Lawton
Toutai Kefu
Tyrone Mandrusiak